مورد علاقه ها

سبد خرید

حساب کاربری

تاریخ : مهر ۱۳۹۶ کد خبر : 4111

استفاده از لامپ‌ های ال ای دی در روسیه

مدیر مصرف شرکت توزیع برق اصفهان گفت: وزارت نیرو و دولت وام‌هایی را در اختیار تولیدکنندگان لامپ‌های کم مصرف و پرمصرف قرار دادند تا خطوط تولید خود را تغییر داده و لامپ ال ای دی با قیمت مناسب تولید کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا محمد مهدی عسگری با اشاره به طرح های تشویقی برای مشترکان به دنبال کاهش مصرف برق در اصفهان، اظهار داشت: در این طرح‌ها تاکنون سه هزار نفر شرکت داده شدند.

وی بیان داشت: به منظور کاهش مصرف برق برای تمام مشترکان اعم از خانگی، صنعتی و تجاری طرح‌های تشویقی گذاشته شد.

مدیر مصرف شرکت توزیع برق اصفهان با بیان اینکه به تمام افرادی که مدیریت مصرف برق داشتند و در کاهش مصرف برق مشارکت داشتند پاداش تخصیص می یابد، ادامه داد: از مشترکان خانگی و تجاری کوچک خواستیم که اگر تمایل به شرکت در این طرح دارند با ارسال شماره رمز اشتراک خود را اعلام کنند.

وی گفت: تمام افرادی که در طرح های تشویقی مشارکت کردند، کنتور آنها قرائت می‌شود و میزان همکاری‌شان مشخص می‌شود و از پاداش نقدی و غیرنقدی بهره مند خواهند شد.

عسگری درباره استفاده از لامپ‌های کم مصرف، گفت: دولت ۵-۶ سال قبل لامپ‌های کم مصرف را با قیمت نیم بها در اختیار مردم قرار داد اما زمانی که فناوری لامپ‌های ال ای دی به ایران وارد شد یکی از مشکلات این بود که قیمت تمام شده در ایران بالا رفت و مشترکان توان خرید این نوع لامپ‌ها را نداشتند.

وی ادامه داد: وزارت نیرو و دولت وام‌هایی را در اختیار تولیدکنندگان لامپ‌های کم مصرف و پرمصرف قرار دادند تا خطوط تولید خود را تغییر داده و لامپ ال ای دی با قیمت مناسب تولید کنند.

عسگری تاکید کرد: لامپ‌های ال ای دی، تولید داخل کیفیت خوبی دارد و قیمت آن هم از لامپ‌های بی‌کیفیتی که از خارج وارد می‌شود چندان بالاتر نیست، در واقع دولت با حمایت از تولیدکنندگان سعی کرده که قیمت تمام شده این نوع لامپ‌ها را کاهش دهد.

منبع : اصفهان امروز