مورد علاقه ها

سبد خرید

حساب کاربری

تاریخ : خرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 3877

تخفیف های بیشمار صنعت برق در کاهش مصرف برق منتظر شما هستند

تخفیف های بیشمار صنعت برق در کاهش مصرف برق منتظر شما هستند تاثیر گذاری سیستم های سرمایشی و کولرها در پیک بار شبکه برق اصفهان هرسال و در طول تابستان اوج مصرف برق رخ می دهد و شاهد بیشترین میزان مصرف برق هستیم به گونه ایی که حتی در چند سال اخیر پیک بار شبکه از ساعات اولیه شب به ساعات میانی روز یعنی ۱۱ تا ۱۵ منتقل شده است .

در شهر اصفهان نیز در سال ۹۵ پیک بار و اوج مصرف در دوم مرداد ماه و در ساعت ۱۳ رخ داد که بیشترین مصرف ثبت شده ۱۰۵۹ مگا وات بود. با مقایسه میزان مصرف در یک ماه معتدل از سال، مانند اردیبهشت با میزان مصارف در ماه های گرم سال مثل مرداد ، مشخص می شود میزان مصرف در حدود ۴۰ درصد در ماه های گرم بیشتر است. این افزایش ۴۰ درصدی ناشی از استفاده از تجهیزات سرمایشی و کولرها است.

با مدیریت استفاده از این تجهیزات در ساعات اوج مصرف تابستان می توانیم تابستانی بدون خاموشی برق داشته باشیم. نقش مشترکین خانگی و تجاری در مدیریت بار در تابستان از مجموع ۱۱۰۶۳۸۸ مشترک برق در شهر اصفهان حدود ۱۰۳۵۳۲۲ مشترک در بخش خانگی و تجاری از انرژی الکتریکی استفاده می نمایند با توجه به اینکه حدود ۵۰ درصد از انرزی مصرفی در شهر اصفهان اختصاص به این دسته از مشترکین دارد مشارکت ایشان در طرح های مدیریت بار می تواند تاثیر به سزایی در عبور از پیک بار تابستان سال ۹۶ داشته باشد. اگر کلیه مشترکین خانگی و تجاری که ۱۰ درصد از مصارف خود را در ساعات اوج بار کاهش دهند تابستان سال جاری همه از نعمت برق بدون خاموشی بهره مند خواهیم بود .

اجرای طرح مدیریت بار مشترکین خانگی و تجاری برای اولین بار در اصفهان با توجه به برنامه ریزی انجام شده توسط دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع جهت عبور از پیک سال ۹۶ ، اجرای ۱۰۰ مگا وات برنامه های مدیریت بار پیش بینی شده است. در این بین مشترکین خانگی و تجاری که حدود ۹۴ درصد از مشترکین شرکت توزیع را شامل می شوند و حدود ۵۰ درصد از مصرف انرژی را به خود اختصاص داده اند، اهمیت ویژه ایی دارند. به همین دلیل جهت مشترکین خانگی و تجاری طرح مدیریت بار تابستان ۹۶ اجرا خواهد شد. مشترکین گرامی می توانند جهت مشارکت در طرح عبارت زیر را که شامل رمز رایانه قبض برق می گردد به شماره ۱۰۰۰۰۰۱۲۱ ارسال نمایند و در طول تابستان ۹۶ از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به مدت نیم ساعت کولر خود را خاموش نمایند.