مورد علاقه ها

سبد خرید

حساب کاربری

تاریخ : تیر ۱۳۹۶ کد خبر : 3936

چراغ‌ های« ال ای دی » زیر آبی و دفنی ساخته شد

به گزارش مهر، عیسی افخمی، مدیر عامل یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری شیراز اظهارکرد: هدف از انجام این طرح، دریافت تسهیلات جهت تولید انواع چراغ‌ های زیر آبی و دفنی LED به منظور تامین بازار داخل کشور، کاهش واردات به کشور، اشتغال‌زایی در شهر شیراز و همچنین تامین نیازهای شهرداری‌ها به این نوع چراغ‌هاست.

وی با بیان اینکه تولیدات این شرکت در ۴ دسته است، خاطر نشان کرد: در این راستا توانسته‌ایم دانش فنی ساخت این نوع چراغ‌ها از جمله طراحی و ساخت قالب‌های تولید، طراحی انواع درایورهای الکترونیکی مطابق پیشرفت‌های روز دنیا و در توان‌های مختلف را به دست آوریم که تولید با کیفیت این محصولات امکان ارائه ضمانت‌های مناسب به مشتریان را فراهم آورده است.

افخمی با تاکید براینکه شهرداری‌ها از جمله مشتریان اصلی برای تولیدات این محصول هستند، عنوان کرد: این چراغ‌ها برای نورپردازی و روشنایی فضاهای شهری، ابنیه تاریخی، پارک‌ها و بوستان‌ها  کاربرد دارند.

به گفته وی، بخشی از محصولات این شرکت برای کاربردهای نورپردازی حرفه‌ای و با امکان کنترل طیف و شدت نور طراحی و تولید می‌شوند اما تاکنون این چراغ‌ها به تولید صنعتی نرسیده بود که با اخذ تسهیلات از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) در صدد تولید انبوه آن‌ها هستیم.

افخمی درباره مزیت‌های چراغ‌های تولید شده توسط این شرکت خاطر نشان کرد: در نمونه‌های موجود، بدنه چراغ‌های دفنی از آلومینیوم  استفاده می‌شود که در زمین‌های مرطوب دچار خوردگی می‌شوند اما تلاش کردیم که در نمونه‌های ساخت شرکت از استیل در بدنه چراغ‌ها بهره ببریم تا عمر محصول چند برابر شوند.

وی با بیان اینکه چراغ‌های دفنی با بدنه از جنس استیل نمونه مشابه داخلی ندارد، گفت: با وجود چالش‌های طراحی و فنی استفاده از استیل تنها یک شرکت آلمانی تاکنون به عرضه این چراغ‌ها پرداخته که قیمت محصول شرکت مینوسا چند برابر ارزان‌تر بوده و ویژگی‌های فنی بالاتری دارد.

افخمی در خصوص چراغ های زیرآبی تولید شده در این شرکت دانش بنیان نیز گفت: چراغ‌های زیرآبی باید در مقابل آب و نفوذ رطوبت کاملا ایزوله باشند که در این زمینه ما موفق به طراحی گستره کاملی از چراغ‌های زیرآبی برای نورپردازی آب‌نماها و فواره‌ها شده‌ایم.

وی با بیان اینکه عمده فروش محصولات شرکت در سال‌های اخیر برای شهرداری‌ها به ویژه شهر شیراز بوده است، گفت: درصدد هستیم با تولید انبوه محصولات خود، نیاز شهرداری‌های سایر مناطق کشور را هم تامین کنیم.

وی با اشاره به قراردادهای این شرکت افزود: برای نورپردازی یکی از تقاطع‌های مهم شیراز، قراردادی به ارزش۹۰۰ میلیون تومان از طرف شهرداری شیراز با این شرکت منعقد شده است که مراحل پایان اجرای آن در حال انجام است.